Втрачені об’єкти та території природно-заповідного фонду

Вид видання: Монографії

Тип видання: Друковане

Рубрика: Біологія

Рік видання: 2020

Редактори: за ред. О.В. Василюка, О.В. Кравченко, О.С. Оскирко

Анотація: На 2020 рік в Україні налічують 8512 територій та об'єктів ПЗФ загальною площею 4 085 862 гектарів, тобто близько 6,8% площі нашої держави. Створення цих об'єктів має понад 100-річну історію. Проте, рідко коли вголос говорять, що у минулому територій природно-заповідного фонду було значно більше і велику їх кількість ліквідували рішеннями державних органів різного рівня. Або ж навпаки - через якийсь час після створення окремі об'єкти ПЗФ перестали згадувати у офіційних переліках, хоча офіційно вони не були ліквідовані. Протягом 6 років ми знайшли відомості про 2362 випадки скасування об'єктів і територій ПЗФ загальною площею понад 123336 га. Це становить 21,7% від всіх створених П3Ф за кількістю та 3,23% за площею. Видання, яке ви тримаєте у руках є каталогом офіційної інформації про такі втрачені території. Водночас каталог не може вважатись вичерпним зібранням інформації про них, адже частина рішень, якими створювались або скасовувались колишні ПЗФ до нашого часу не збереглась.

Читацька аудиторія: Довідник буде цікавий краєзнавцям, історикам, природоохоронцям, громадським організаціям, органам місцевого самоврядування, земельних ресурсів та працівникам сфери охорони довкілля.

ISBN 978-966-2400-87-8

Відповідальна установа: Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України

Видано: Львів, Манускрипт

Інші установи: Міжнародна благодійна організація «Екологія – Право – Людина»; Громадська організація «Українська природоохоронна група»

Кількість сторінок: 668

Тираж: 500

ukUkrainian